Zdravé přebalování, eko pleny

Od začátku jsem věděla, že pleny bělené rakovinotvorným chlórem u nás nemají místo, čímž jsem si vyřadila většinu dostupných plen v obchodech 🙂 Prvních šest měsíců jsme kupovali značku ECO by Naty a byly jsme maximálně spokojení – žádné opruzeniny, skvěle seděla a vydržela opravdu hodně. Jen ta cena 12,- Kč za plenu byla pravda dost. No a pak jsem objevila českou značku Bobilo a mé srdce zaplesalo. Cena kolem 4,- Kč za plenu, žádné bělení chlórem a také sedí skvěle. Anička je tedy už od léta bez plenky, resp. má plenu jen na noc, ovšem když se stane, že toho večer vypije více, tak plena fakt vydrží těch 12 hodin. Takže za mě rozhodně palec pro Bobilo.

O obsahu vlhčených ubrousků bychom tu mohli debatovat dlouho – s prominutím větší sajrajt pro děti jsem dlouho nezažila a pro ekologii je to velká zátěž. Osobně nevidím důvod používat doma vlhčené ubrousky. Doma jsem měla vodu s kapkou mycího gelu Medvídek od Eone a látkové pratelné hadříčky na umytí od Popoliny, které byly krásně měkoučké. Navíc mycí gel Medvídek šel dokoupit na váhu v brněnském bezobalu v Bráně ke zdraví. No a na cesty jsme měli vlhčené ubrousky a to jedině značku Eco by Naty.

Co se týče opruzenin, tak to měla Anička jen jednou, když jí rostly zuby a střeva fungovala více 🙂 Používala jsem jedině měsíčkovou Weledu a byla skvělá.

 

Přebalovací podložka, která je nádherná, měkká a vydrží opravdu hodně je PetitLulu.

Nutno závěrem říci, že ekologická zátěž jednorázových plen je šílená. Měla jsem nakoupené látkové pleny (čtvercovky a All In One) a byla pevně přesvědčena, že je budu používat… ovšem používala jsem je jen chvíli. Za prvé jsem měla  dost co dělat sama se sebou a nedala jsem ještě starost o látkové pleny. Přeci jen jsou jednorázové tak pohodlné… Navíc mi vadilo, že jsou hrozně velké na malé miminko a většina oblečení tedy Aničce nebyla a po každém vyčurání se celé nasákly a měnit potřebovaly často. V tomto upřímně píšu, že jsem si vybrala pro svou psychickou pohodu jednorázové plenky a opravdu SMEKÁM přede všemi maminkami, které používají látkové.

Jsem eko-ezo-bio žena, která miluje jógu, kvalitní jídlo a svůj život. Ukazuji lidem cestu jak mít harmonii a energii pro tělo a duši. Mám za sebou dlouhou cestu a tak předávám své zkušenosti jak milovat sebe, svou ženskost, jak vařit zdravá jídla s lehkostí a radostí a každý den mít důvod se usmát. Můj příběh si přečtěte zde >>
Příspěvek vytvořen 27

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek